Masaż twarzy w salonie kosmetycznym

Jednym z najprzyjemniejszych i najbardziej relaksujących zabiegów jakie oferują salony kosmetyczne jest masaż twarzy. O zaletach tego masażu można mówić długo, tak jak i o jego rodzajach.

Podstawową wiedzą na temat masażu twarzy jest to, że poprawia on krążenie i zdecydowanie zmniejsza napięcie skóry. Skóra zrelaksowana i dobrze ukrwiona wygląda na dużo młodszą i zdrowszą. Zwłaszcza jeśli mamy stresującą pracę, palimy nałogowo papierosy czy nie mamy czasu, żeby przebywać na świeżym powietrzu – taki masaż powinien być stosowany regularnie. Skóra już po kilku takich masażach staje się gładsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna. Kobiety stosujące masaż regularnie zauważają też, że zmarszczki się wygładzają, a nowe powstają znacznie wolniej. Zalety masażu twarzy są więc ogromnie.

Rodzajów masażu twarzy również jest dużo. Są to masaże relaksacyjne, odmładzające czy inaczej przeciwzmarszczkowe, a także lecznicze – na niego musimy udać się nie do salonu kosmetycznego, a do wykwalifikowanego fizjoterapeuty (klik➦wikipedia.org> fizjoterapeuta> info). Oczywiście do masażu twarzy istnieją także przeciwwskazania. Są to na przykład: trądzik, rany skóry, wrzody, infekcje. Jednak w normalnych warunkach taki masaż nie przyniesie negatywnych efektów. Oczywiście jeśli będzie wykonywany w prawidłowy sposób przez wykwalifikowaną kosmetyczkę.

W Szczecinie znajdziemy wiele salonów urody (klik➦swiaturody.com > kosmetyczka > Szczecin), w których oferowane są masaże twarzy. Cena takiego masażu u kosmetyczki w Szczecinie waha się od 50 do 200 złotych. Cena jest różna ze względu na to ile trwa taki masaż i w jaki sposób jest wykonywany. Masażu twarzy nie wykonuje się bowiem na sucho. Należy użyć do niego kosmetyku o konsystencji mleczka, żeby palce mogły się swobodnie przesuwać po skórze i nie pozostawiać podrażnień i zaczerwienień. Marka kosmetyków również wpływa na cenę takiego masażu. Warto więc szukając salonu, w którym chcielibyśmy skorzystać z tego typu zabiegu, dowiedzieć się z czego wynika cena i jakie kosmetyki są tam stosowane. Warto także zasięgnąć opinii o umiejętnościach danej kosmetyczki, bo masaż ma nam sprawić przyjemność, a nie dyskomfort i ból. Tym bardziej, że jest to zabieg na twarzy więc nieumiejętnie wykonany może spowodować zaczerwienienia, które będą widoczne i nie da się ich ukryć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>