Odpowiednie nawilżenie skóry

Skóra jest bardzo ważnym elementem ciała i jednocześnie najbardziej narażonym na działania niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak wiatr, suche powietrze i uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że często bywa ona przesuszona i podrażniona. Ważne jest, aby odpowiednio o nią zadbać. Jest to podstawa – jeżeli chcemy odwiedzić jeden z bełchatowskich salonów kosmetycznych (Bełchatów swiaturody.com), to nasza skóra musi być odpowiednio oczyszczona i właśnie przede wszystkim nawilżona. Powinniśmy zacząć od wyboru odpowiednich kremów nawilżających. Jest ich na prawdę dużo. Od zwykłych osiedlowych sklepów, do drogerii po profesjonalne kosmetyczne apteki.

Skóra w lecie jest narażona na wiele czynników, które mogą ją wysuszać. Pierwszym jest oczywiście słońce. Jednak w tym przypadku organizm broni się, wydziela pot i sebum, które nie pozwalają skórze aż tak bardzo wyschnąć. Naturalne powietrze nie jest aż tak szkodliwe dla skóry jak sztuczne ogrzewanie. Mimo, że najwięcej klientek z wysuszoną skórą odwiedza salony urody właśnie w okresie zimowym. Jednak to nie znaczy, że okres letni powinniśmy bagatelizować. Latem dobrze jest stosować kremy czysto nawilżające. Zima to okres, w którym skórą trzeba natłuszczać, latem nie ma takiej potrzeby. Raczej istnieje małe prawdopodobieństwo wystąpienia mrozów w środku lipca, dlatego też nie ma ryzyka, że woda w kremie będąca w naszej skórze zostania związana co skutkiem mogłoby być popękanie drobnych naczynek. Latem więc nawilżajmy skórę kremami tylko nawilżającymi. Tłuste kremu będą nam przeszkadzać i powodować uczucie gorąca.

Kremy nie powinny powodować alergii. Dobrze jest również, aby kremy miały filtr UV, dzięki czemu będą nawilżać i chronić przed poparzeniem wskutek zbyt długotrwałego opalania się. Domowe nawilżenie skóry to podstawa, oczywiście nie muszą tego robić wszyscy. Jeżeli nasza skóra ma odpowiednia naturalną równowagę wodną, to nie powinniśmy jej zaburzać, ponieważ później używanie kremu będzie konieczne cały czas. Można wykonywać zabiegi w salonie kosmetycznym takie jak sonoforeza, jednak jest już to opcja dla ludzi mających bardzo zniszczoną skórę wskutek działania niektórych leków o działaniu złuszczającym i wysuszającym np. leki na trądzik lub używanie przez dłuższy czas kosmetyków robionych na bazie alkoholu, które podrażniają skórę i zaburzają naturalną równowagę wodną. Dobrze dobrany krem w okresie małego przesuszenia może dać szanse na przywrócenie naturalnej równowagi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>