Zabiegi kosmetyczne a medycyna estetyczna

Nie ma co ukrywać – większość ludzi nie ma pojęcia, czym różni się medycyna estetyczna od zwykłych zabiegów kosmetycznych. Dochodzi przez to do sytuacji, gdy do gabinetów odnowy biologicznej oraz gabinetów kosmetycznych przychodzą osoby, które chcą sobie powiększyć biust, usta, wymodelować pośladki albo które potrzebują pilnej pomocy lekarza od medycy plastycznej i estetycznej. Co prawda w Polsce istnieją gabinety, które współpracują z klinikami tego typu, ale jest to oferta bardzo rzadka i dostępna raczej w większych miastach.

Dwa w jednym?

Przykładem takiej miejscowości może być Olsztyn, gdzie działa kilka gabinetów, które prócz typowych zabiegów kosmetycznych oferują swoim klientkom również zabiegi medyczne. Niektóre z nich – usuwanie blizn, wstrzykiwanie botoksu – wykonuje się nawet na miejscu, oczywiście w sterylnych warunkach, jednak nie wszystkie może zrobić sama kosmetyczka w salonie kosmetycznym (Olsztyn: https://swiaturody.com/olsztyn,kosmetyczka,9.html), stąd niezbędna jest wizyta w zewnętrznej klinice.
Co ciekawe, rzadko działa to w sposób odwrotny – niewiele klinik oferuje swoim pacjentkom możliwość skorzystania z zabiegów podstawowych, jak manicure czy pedicure, wizażu albo relaksacyjnych terapii odprężających. W klinikach wykonywane są wyłącznie zabiegi medyczne, a wszelkie inne klientki muszą wykonać już na własny rachunek w wybranych przez siebie gabinetach kosmetycznych.

Ważne różnice

Dlaczego warto wspominać o różnicach między estetyką medyczną a kosmetologią usługową? Przede wszystkim z tego względu, iż jedno jest uzupełnieniem drugiego, ale w żadnym razie nie są ze sobą tożsame. Salon kosmetyczny, chociażby i doskonale wyposażony, z wykwalifikowaną kadrą, nowoczesnym sprzętem i zapleczem technologicznym, nigdy nie będzie równał się klinice estetycznej, w której pracują dyplomowani lekarze.
W klinice pacjentki poddawane są zwyczajnym medycznym zabiegom, nierzadko pod narkozom i nierzadko wymagającym potem opieki lekarza i pielęgniarek. Są to chociażby odsysanie tłuszczu, operacje plastyczne, operacje korekcyjne, modeling twarzy i ciała, operacyjne usuwanie zmian skórnych. Ciężko sobie wyobrazić, aby takie zabiegi wykonywała kosmetyczka, która nie ma żadnego medycznego wykształcenia i nie dysponuje odpowiednim do takich zabiegów sprzętem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>